krabičková dieta

Napsal Laňka (») 12. 2. 2012 v kategorii Krásná, přečteno: 3029×
jarni-dieta.jpg

Milé blogulky, nedávno jsem se setkala s pánem, který má firmu zdravestravovani.cz, a následně jsem zjistila, že několik mých známých se "s nimi" stravuje. Nedávno jsem tu měla jednu z mých blízkých kamarádek, která si přivezla krabičky s sebou a tak jsem měla možnost vše zblízka omrknout a prozkoumat. A tady je moje rozvaha:

Jak to funguje:

zaregistrujete se na webu, udáte doručovací adresu, kam Vám každý všední den (a v neděli večer) doručí množství krabiček na následující den. Platíte převodem, nebo kartou přes net, můžete si vybrat z množství režimů: hubnoucí (kolem 5000 KJ, udržovací, pro sportovce... a pod)

cena

Krabičky se vyplatí pro jednoho, 150 kč za den je dobrá cena, když Vám to přivezou až domů a nic jiného kromě pití už ten den nepotřebujete. Bohužel pro nás to nemá cenu, protože se musím starat o přítele a na den už mi připadá 300kč hodně - na naše poměry. Počítala jsem kolik mi vyjdou různá jídla a nejdražší jsou ta zdravá, kde je hodně zeleniny a případně ryby.

Energetický příjem:

je přesně spočítaný a vyvážený co se týče různých živin, to je pro mě největší přínos takové diety. Rozesmálo mě, že kamarádka měla ke snídani chleba s čímsi a měla v krabičce 1 krajíc + kousek ukrojený asi 2x2 cm je vidět, že to někdo opravdu váží a dává si na tom záležet, což mě dost přesvědčilo. Na druhou stranu - pro mě další sympatická věc, nevyhýbá se žádné potravině, a zásobuje tělo vyváženě, takže si myslím, že nehrozí nějaká jednostrannost, které já bych se dopustila. Překvapila mě velikost porcí. jsou opravdu MINIATURNÍ je jich sice pět za den, ale jím asi tak 3x tolik abych se přiznala... (ha! tady bude asi zakopaný pes)

negativa:

kamarádka říkala (byla na tom v té době 14 dní) že teď už je to lepší, ale z počátku měla hrozný hlad :-)

ekologie - jednoznačně, to množství plastového odpadu z krabiček je srdcetrhací :-/

cena - ale schválně si spočítám, kolik bude stát moje "verze" :-)

chutě - pokud nepatříte mezi ty, co snědí všechno, může se Vám stát, že narazíte na kombinace a suroviny, které nejíte.. pak to asi nemá cenu, protože principiálně nemůžete jíst nic jiného, abyste si nepokazily efekt

nutnost ohřát - moje kamarádka nemá často možnost jídla si ohřívat (cestuje v práci autem) a tak nějaké lahůdky asi nevyniknou tak, jak by mohly...

Jak na to svépomocí:

Nedělám si ambice, že bych zvládla sestavit jídelníček stejně efektivně, jako nutriční terapeut, ale když jsem viděla, jak to vypadá, řekla jsem si, že bych něco takového taky mohla zkusit. Oběd si už nyní nosím v krabičce do práce a tak bych mohla i ty další dvě svačinky, snídani a večeři bych zvládla doma... chtělo by to dopředu všechno propočítat na www.flora.cz nakoupit na to a každý den večer tomu věnovat nějaký těžce vydobitý čas, alespoň než si to člověk zautomatizuje. Budu o tom Vážně uvažovat. Aktuálně nemám nakoupeno, takže pokud mi zbude čas, vytáhnu digi váhu, zítra nakoupím a zkusím to :-) dám vědět, jaké to je.

Bojím se toho, že nemám fantazii, takže svačinky se budou hodně opakovat, ale hodně inspirace nacházím i u Vás blogulky, takže zas tak kruté to snad nebude!

zkušenosti:

moje kamarádka začíná (teprve 14 dní) a pozoruje upravení metabolismu, nemá "chutě" a cítí se plná energie. Teď už se to upravuje, ale z počátku trpěla hlady :-) Zatím se nevážila

Šéfka: po 2 měsících zhubla 7 kilo (ze 75 kg) bez jakéhokoliv pohybu (to ale podle mě není trvalý efekt, jakmile se přestane takhle stravovat tak podle mě zase zvlčí, nemá moc vůli)

další známá: po čtvrtroce má - 15 kg, ta ale ke všemu ještě poctivě cvičí a i o víkendu si vše váží a hlídá

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
tlustanula.pise.cz z IP 46.174.56.*** | 13.2.2012 17:11
No zní to zajímavě ale já bych do toho nešla....už jen kvuli toho že by mi někdo dělal jídlo...a a no třeba bych tam natrefila na něco co by mi nechutnalo a vyhazovat peníze atd atd...no musím pořád věřit sama soběsmile
Ven z IP 62.245.107.*** | 14.2.2012 20:30
Zní to na jednu stranu dobře. Být nestíáhající podnikatelka s nadváhou, jdu do toho, abych nejedla sračky z restaurací. Moje velký mínus tohoto systému ale je, že člověk si má jídlo připravovat sám nebo jeho okolí proto, aby tomu předal tu správnou energii. Taky to, že vim, co si vařim, je důležitý. A v neposlední řadě mi to opět zavání předáváním mých kompetencí mé odpovědnosti někam dál, na někoho, na tu firmu, aby mi zaručila zhubnutí/zdravý jídelníček/prostě že se najim. Spotřebva krabiček mi trhá žíly už když to čtu. A nesouhlasím s tím taky proto, že to vede k lenosti. Vaření má svůj velký význam v životě člověka a za nic na světě bych si to nenechala vzít. A i proto ze mě nikdy pracovně vytížená podnikatelka nebude, protože bych právě o ony životní součásti přišlasmile
Takže za mě s tím nesouhlasím!
LaŃKA z IP 95.82.140.*** | 15.2.2012 08:08
ok, ok, vždyť já přece píšu, že přemýšlím, jak si nastolit ten systém, ale svépomocí smile
Jinak krásně jsi to napsala  - a o ta pasáž o tom, jak "to vede k lenosti" wau! to je skvělý přístup aplikovatelný na ledacos. Já mám taky vaření strašně ráda, každý den máme navařeno, a to se vracím z práce kolem 19-20 hod. Nosíme si už nyní krabičky (umyvatelné smile s obědem do práce, takže pro mě to znamená spíš víc se zamyslet nad svačinkami. Tam mám velké rezervy. A proto nemám rezervy v kalhotech smile
juicy | 16.2.2012 17:59
Já už o těchto krabičkách uvažovala snad milionkrát smile Kdybych měla ty prachy, tak do toho snad i jdu! Ale jak říkáš, určitě to jde i tak, že si to připravíme. Já jsem teda teď zvyklá jíst jen 3x denně, ale časem chci přejít na 5 jídel, takže nad tím zauvažuju smile
ven z IP 94.113.166.*** | 18.2.2012 17:15
Přemýšlím nad těmi svačinkami. Já totiž jídlo moc neřeším. Snažím se sice vařit zdravě, ale protože se znám, nemůžu si striktně něco odříkat. Třeba teď jsem měla období, kdy jsem měla chuť na sladké. Dřív jsem jedla sladkostí velké množství. Myslím, že to bylo způsobené psychickou nepohodou a ze sladkosti se stala zástupná potřeba za neuspokojenou potřebu opravdovou (třeba silný a častý pocit vlastní neschopnosti a nemožnosti, neúcta k sobě nebo i konkrétní situace jako hádka s mamkou nebo neporozumění s chlaponěm). Jak jsem si to uvědomila, potřeba sladkého se sama od sebe velmi zmenšila. No a když mám teď na něco chuť (nebo před těmi 14 dny jsem měla), nejdřív zapřemýšlím, proč to tak je. A když mi vyjde, že si potřebuju jakýmsi způsobem odpočinout (měla jsem náročné období, moc práce a zkoušek dohromady a neustálý vítr z něčeho), že je ta chuť z momentální šílené uspěchanosti, klidně si něco dám. Protože vím, že je to jen dočasně. A výsledek? Nedělám si z mlsání žádný stres. Doma ani nic nemívám, max jablka nebo sušené ovoce a oříšky a to nepovažuju za vůbec žádné zlo, ani na večer.

Vrátím se zpět k tvým svačinám. Takže když bych si chtěla nastolit program větší jídelní pravidelnosti (momentálně stejně moc nelze a ani to necítím jako potřebu, jako student s nepravidelnou brigádou je prostě každý den jiný a pokaždé jsou jiné možnosti), jakým způsobem bych svačila? Asi by se to odvíjelo od hladovosti. Něčí organismus prostě potřebuje za dopoledne dodat cukry prostě pro samotné fungování a myslityčka nebo kus zeleniny nebo ovoce nestačí. Pak bych se nebála kusu pečiva s něčím (obecně na pečivo moc nemám chuť, tak to často řeším kukuřičnýma nebo pohankovýma křupavýma plátkama ze zdravých výživ). Buď doma dělaná pomazánka nebo různé pomazánky ve zdravých výživách. A ideálně doma očištěná zelenina k tomu (moje potřeba). Ale hodně bych to musela nechávat na chutích. Někdy mám chuť na něco konkrétního a není-li to zástupná potřeba, nemám problém si to dát. Asi nejlepší svačinka by bylo několik plátků s pomazánkou a třeba mrkví plus pro jistotu nějaká vhodná tyčinka nebo kus domácí buchty (nebo různé mňamkové pečenosti ze zdravých výživ jsou fajn a protože nejsou moc sladké, člověk nemá výčitky, že sladké vůbec jedlsmile!) a nemusí se to zbušit všecko. Poslouchat tělo, co chce raději. Pak mít v krabičce vždy při sobě nouzovku směsy ořechů a semen, propraných (a usušených) rozinek, nej domácího sušeného ovoce... to je úplně nejlepší a nejzdravší.
A odpoledne bych to viděla spíš na tu zeleninu. Skřoupat mrkev nebo kus zelí nebo salát z zeleniny v zimě vhodné teď už v začínajícím jaře doplněné o klíčené luštěniny... nesmí toho zas být moc, ať nezatížíme žaludek. A zanedlouho po tom večeřetsmile

... hm, možná začnu o svém jezení zase trochu víc přemýšlet a dolaďovat to. Teď jsem na to fakt kašlala. Pořád jím líp než třeba před rokem a věřím v další pokoky (pokroky myslím hlavně hlavové přecvaky: taková ta zjištění, že stejně mi nejvíc chutná přirozené jídlo a na maso už nemám prakticky nikdy chuť apod. a prožívání radosti z dobře připraveného jídla)

Jo, život přináší samé radosti, jen je potřeba se naučit je jako radosti vnímatsmile
Laňka z IP 95.82.140.*** | 20.2.2012 08:10
Díky Ven, tvé nápady jsou opravdu inspirativní, zkusím něco vymyslet. Já mám opravdu veliký problém se "zástupným jídlem" stres u mě způsobuje kynutí, nikoli naopak, jinak bych byla jak Laňka už teď... SMI měla na blogu www.dokazuto.blogerka.cz skvělý článek o tom, proč jíme. Já tam identifikovala několik svých problematických oblastí a na ty se chci zaměřit. Hlavně jídlo z "nudy", a ze zástupných důvodů, jak o tom píšeš ty.
fall z IP 83.240.10.*** | 25.2.2012 11:34
Moje dobrá kamarádka na krabičkách byla několik měsíců. Shodila hodně kilo. Ale během toho o víkendech měla problémy s tím, aby nemlsala. Držela se, a opravdu shodila (tipuju tak 10-15 kg za 2-3 měsíce).
Když pak s krabičkama přestala, váha šla opět nahoru.
Takže tak...
Barbora z IP 79.127.210.*** | 11.12.2012 11:03
Mate nekdo zkusenosti s www.dieta-krabicky.cz ? Vypada to dost lakave smile
Lenka z IP 92.240.174.*** | 1.3.2016 00:14
Mě velmi zaujala paleo dieta, jak o ní píší na 2plus2.cz/jaky-vliv-ma-paleo-dieta-na-nase-zdravi/ Jaký na ní máte názor?
Antonie z IP 193.164.219.*** | 28.12.2021 10:44
Hezký den, sepsala jste to opravdu moc dobře. Dokonce tak, že je tu odpověď na úplně každou otázku co ohledně krabičkové diety mám. Přemýšlím o objednání do práce tady fitkitchen.cz/ takže ještě jednou moc děkuji za všechny informace.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a třináct